Beaver Builder Booster - en to tr translation catalogue (230 entries)

[ctx: %s is the singular post type name (e.g. page)]
en: Click here to edit content on this %s using an easy drag-and-drop builder.
tr: Kullanımı kolay bir sürükle-bırak oluşturucuyla bu %s öğesindeki içerikleri düzenlemek için burayı tıklayın.

en: A heading and snippet of text with an optional link, icon and image.
tr: İsteğe bağlı bir bağlantı, simge ve görsel ile bir metin üstbilgisi ve parçacığı.

en: A label to identify this slide on the Slides tab of the Content Slider settings.
tr: İçerik Kaydırıcı ayarlarının Slaytlar sekmesinde bu slaytı tanımlamaya yönelik bir etiket.

en: A simple call to action button.
tr: Kullanması kolay bir eylem düğmesi.

en: A very simple contact form.
tr: Çok basit bir iletişim formu.

en: Above Heading
tr: Üstbilginin Üzerinde

en: Additional functionality for Beaver Builder lite.
tr: Beaver Builder sitesi için ek işlevler.

en: Address
tr: Adres

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Modules
tr: Gelişmiş Modüller

en: After Text
tr: Metinden Sonra

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Always Visible
tr: Her Zaman Görüntülensin

en: Auto Play
tr: Otomatik Oynatma

en: Auto will allow the overlay to fit however long the text content is. 100% will fit the overlay to the top and bottom of the slide.
tr: Otomatik seçenek, katmanın metin içeriğinin uzunluğuna göre ayarlanmasına izin verir.  %100 seçeneği, katmanı slaytın üst ve alt kısmına göre ayarlar.

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Background Hover Color
tr: Arka Plan Vurgulama Rengi

en: Background Hover Opacity
tr: Arka Plan Vurgulama Opaklığı

en: Background Layout
tr: Arka Plan Düzeni

en: Background Opacity
tr: Arka Plan Opaklığı

en: Background Photo
tr: Arka Plan Fotoğrafı

en: Background Video Code
tr: Arka Plan Video Kodu

[ctx: Background height.]
en: Auto
tr: Otomotiv

[ctx: Background type.]
en: None
tr: Yok

en: Basic Modules
tr: Temel Modüller

en: Before Text
tr: Metinden Önce

en: Below Heading
tr: Üstbilginin Altında

en: Below Photo
tr: Fotoğrafın Altında

en: Border Radius
tr: Kenarlık Radyanı

en: Border Size
tr: Kenarlık Boyutu

en: Bottom Margin
tr: Alt Alan Boşluğu

en: Button
tr: Düğme

en: Button Colors
tr: Düğme  Renkleri

en: Button Icon
tr: Düğme Simgesi

en: Button Icon Position
tr: Düğme Simgesinin Konumu

en: Button Link
tr: Düğme Bağlantısı

en: Button Structure
tr: Düğme Yapısı

en: Button Style
tr: Düğme Stili

en: Button Text
tr: Düğme Metni

en: Button Width
tr: Düğme Genişliği

en: Call To Action
tr: Eylem Çağrısı

en: Call to Action
tr: Eylem Çağrısı

[ctx: Call to action.]
en: None
tr: Yok

en: Callout
tr: Belirtme Çizgisi

en: Center
tr: Orta

en: Choose Another Photo
tr: Başka Bir Fotoğraf Seç

en: Circle
tr: Daire

en: Click Action
tr: Tıklama Eylemi

en: Click Here
tr: Burayı Tıklayın

[ctx: Click action.]
en: None
tr: Yok

en: Collage
tr: Kolaj

en: Color
tr: Renk

en: Colors
tr: Renkler

en: Contact Form
tr: İletişim Formu

en: Contact Form Submission
tr: İletişim Formu Gönderme

[ctx: Contact form field label.]
en: Name
tr: İsim

en: Content Layout
tr: İçerik Düzeni

en: Content Slider
tr: İçerik Kaydırıcı

[ctx: Content type.]
en: None
tr: Yok

en: Crop
tr: Kırp

en: Custom
tr: Özel

en: Custom Alignment
tr: Özelleştirilmiş Hizalama

en: Custom Width
tr: Özelleştirilmiş Genişlik

en: Default
tr: Varsayılan

en: Delay
tr: Gecikme

en: Disabled
tr: Devre Dışı

en: Display a Google map.
tr: Google haritası görüntüleyin.

en: Display a heading, subheading and a button.
tr: Üstbilgi, altbilgi ve düğmeyi görüntüleyin.

en: Display an icon and optional title.
tr: Simge ve isteğe bağlı bir başlık görüntüleyin.

en: Display multiple photos in a gallery view.
tr: Galeri görünümünde birden çok fotoğraf görüntüleyin.

en: Displays multiple slides with an optional heading and call to action.
tr: İsteğe bağlı bir üstbilgi ve eylem çağrısı olan birden çok kaydırıcıyı görüntüler.

en: Drop us a line today for a free quote!
tr: Ücretsiz olarak fiyat teklifi almak için bize hemen mesaj atın!

en: Email
tr: E-Posta

en: Email Field
tr: E-posta Alanı

en: Enabled
tr: Etkin

en: Fade
tr: Azalt

en: Fade In On Hover
tr: Fareyle Üzerine Gelindiğinde Yavaşça Belirsin

en: Feed URL
tr: Akış URL'si

en: Flat
tr: Düz

en: Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutu

en: Full Width
tr: Tam Genişlik

en: Gallery
tr: Galeri

[ctx: Gallery layout: thumbnails.]
en: Thumbs
tr: Küçük Resimler

en: General
tr: Genel

en: Gradient
tr: Gradyan

en: Heading
tr: Başlık

en: Heading Custom Size
tr: Üstbilgi Özelleştirilmiş Boyutu

en: Heading Size
tr: Üstbilgi Boyutu

en: Heading Structure
tr: Üstbilgi Yapısı

en: Heading Tag
tr: Üstbilgi Metni

en: Height
tr: Yükseklik

en: Hide
tr: Gizle

en: Hover Color
tr: Vurgulama Rengi

en: Icon
tr: Simge

en: Icon Colors
tr: Simge Renkleri

en: Icon Position
tr: Simge Konumu

en: Icon Structure
tr: Simge Yapısı

en: Icon Visibility
tr: Simge Görünürlüğü

en: Image
tr: Resim

en: Image Type
tr: Görsel Türü

[ctx: Image type.]
en: None
tr: Yok

en: Inline
tr: Satır içi

en: Landscape
tr: Tabiat

en: Launch Page Builder
tr: Sayfa Oluşturucuyu Başlat

en: Layout
tr: Düzen

en: Left
tr: Solda

en: Left Margin
tr: Sol Boşluk

en: Left of Heading
tr: Üstbilginin Solunda

en: Left of Text and Heading
tr: Metnin ve Üstbilginin Solunda

en: Lightbox
tr: Işık Kutusu

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link Target
tr: Bağlantı Hedefi

en: Loop
tr: Döngüye sok

en: Map
tr: Harita

en: Max Content Width
tr: Maks. İçerik Genişliği

en: Media Library
tr: Medya Kitaplığı

en: Message
tr: Mesaj

en: Message Sent!
tr: Mesaj Gönderildi!

en: Message failed. Please try again.
tr: Mesaj başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Mobile Photo
tr: Mobil Fotoğraf

en: Mobile Structure
tr: Mobil Yapı

en: Mobile Text Colors
tr: Mobil Metin Renkleri

[ctx: Module settings form tab. Display on mobile devices.]
en: Mobile
tr: Mobil

en: Name Field
tr: Ad Alanı

en: Never
tr: Süresiz

en: New Window
tr: Yeni Pencere

en: No
tr: Hayır

en: No Photo
tr: Fotoğraf Yok

en: None
tr: Yok

en: On Hover
tr: Vurgulu

en: Overall Alignment
tr: Genel Hizalama

en: Padding
tr: Doldurma

en: Page Builder
tr: Sayfa Oluşturucu

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone Field
tr: Telefon Alanı

en: Photo
tr: Fotoğraf

[ctx: Photo Crop.]
en: None
tr: Yok

en: Photo Link
tr: Fotoğraf Bağlantısı

en: Photo Size
tr: Fotoğraf Boyutu

en: Photo Spacing
tr: Fotoğraf Boşluğu

[ctx: Photo size.]
en: Large
tr: Büyük

[ctx: Photo size.]
en: Medium
tr: Orta

[ctx: Photo size.]
en: Small
tr: Küçük

en: Photos
tr: Fotoğraflar

en: Please enter a message.
tr: Lütfen bir konu girin.

en: Please enter a subject.
tr: Lütfen bir konu girin.

en: Please enter a valid email.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta girin.

en: Please enter a valid phone number.
tr: Lütfen geçerli bir telefon numarası girin.

en: Please enter your name.
tr: Lütfen adınızı girin.

en: Portrait
tr: Portre

en: Position
tr: Konum

en: Pull images from the WordPress media library or a gallery on your SmugMug site by inserting the RSS feed URL from SmugMug. The RSS feed URL can be accessed by using the get a link function in your SmugMug gallery.
tr: SmugMug'dan alınan RSS akış URL'sini yerleştirerek WordPress medya kitaplığından ya da SmugMug sitenizdeki bir galeriden görselleri alın. RSS akış URL'sine SmugMug galerinizdeki bağlantı alma işlevi kullanılarak erişilebilir.

en: Read More
tr: Devamını oku...

en: Ready to find out more?
tr: Ayrıntılı bilgi almak ister misiniz?

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Right
tr: Sağda

en: Right Margin
tr: Sağ Boşluk

en: Right of Heading
tr: Üstbilginin Sağında

en: Right of Text and Heading
tr: Metnin ve Üstbilginin Sağında

en: Round Corners
tr: Yuvarlak Köşeler

en: Same Window
tr: Aynı Pencere

en: Send
tr: Gönder

en: Send To Email
tr: Gönderim Yapılacak E-posta

en: Show
tr: Göster

en: Show Arrows
tr: Okları Göster

en: Show Captions
tr: Resim Yazılarını Göster

en: Show Dots
tr: Noktaları Göster

en: Show Message
tr: Mesajı Göster

en: Show Play/Pause
tr: Oynat/Durdur Düğmelerini Göster

en: Size
tr: Boyut

en: Slide
tr: Kaydır

en: Slide Label
tr: Slayt Etiketi

en: Slide Settings
tr: Slayt Ayarları

en: Slides
tr: Slaytlar

en: Source
tr: Kaynak

en: Spacing
tr: Boşluk

en: Square
tr: Kare

en: Stacked
tr: Yığın

en: Structure
tr: Yapı

en: Style
tr: Stil

en: Subject
tr: Konu

en: Subject Field
tr: Konu Alanı

en: Success
tr: Başarılı

en: Success Action
tr: Başarılı Eylem

en: Success URL
tr: Başarılı URL

en: Text
tr: Metin

en: Text &amp; Photo
tr: Metin &amp; Fotoğraf

en: Text &amp; Video
tr: Metin &amp; Video

en: Text Background Color
tr: Arka Plan Rengi

en: Text Background Height
tr: Metin Arka Plan Yüksekliği

en: Text Background Opacity
tr: Metin Arka Plan Opaklığı

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Text Colors
tr: Metin Renkleri

en: Text Hover Color
tr: Metin Vurgulama Rengi

en: Text Position
tr: Metin Konumu

en: Text Shadow
tr: Metin Gölgesi

en: Thanks for your message! We’ll be in touch soon.
tr: Mesajınız için teşekkür ederiz! Kısa süre içinde iletişime geçeceğiz.

en: The Beaver Builder Booster plugin is not compatible with your host.
tr: Beaver Builder Booster eklentisi, ana bilgisayarınızla uyumlu değildir.

en: The Beaver Builder Team
tr: Beaver Builder Ekibi

en: The alignment that will apply to all elements within the callout.
tr: Belirtme çizgisinde tüm öğelere uygulanacak hizalama.

en: The caption pulls from whatever text you put in the caption area in the media manager for each image. The caption is also pulled directly from SmugMug if you have captions set in your gallery.
tr: Resim yazısı, her bir görsel için medya yöneticisindeki resim yazısı alanına eklediğiniz her türlü metinden çekilebilir. Resim yazısı ayrıca, resim yazılarınızı galerinizde ayarladıysanız SmugMug’dan doğrudan da çekilebilir.

en: The color applies to the overlay behind text over the background selections.
tr: Renk, arka plan seçimlerinin üzerindeki metnin üzerine yerleştirilir.

en: The contact form will send to this e-mail. Defaults to the admin email.
tr: İletişim formu bu e-postaya gönderilecektir. Varsayılan olarak yönetici e-postasıdır.

en: The link applies to the entire module. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
tr: Bağlantı tüm modül için geçerlidir. Aşağıdaki gibi bir eylem çağrısı türü seçilirse bu bağlantı ayrıca metin ya da düğme olarak da kullanılır.

en: The link applies to the entire slide. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
tr: Bağlantı, tüm slayt için geçerlidir. Aşağıdaki gibi bir eylem çağrısı türü seçilirse bu bağlantı, ayrıca metin ya da düğme olarak da kullanılır.

en: The max width that the content area will be within your slides.
tr: Slaytlarınızda içerik alanına ayrılacak olan maksimum genişlik.

en: The position will move the content layout selections left, right or center over the background of the slide.
tr: Metin konumu, içerik düzeni seçimlerini slaytın arka planının soluna, sağına ya da ortasına getirecektir.

en: This allows you to add content over or in addition to the background selection above. The location of the content layout can be selected in the style tab.
tr: Yukarıdaki arka plan seçimini ek olarak ya da arka planın üzerine içerik eklemenize izin verir. İçerik düzeninin konumu, bu stil sekmesinden belirlenebilir.

en: This setting is for the entire background of your slide.
tr: Bu ayar, slaytınızın bütün arka planı içindir.

en: This setting is the minimum height of the content slider. Content will expand the height automatically.
tr: Ayar, içerik kaydırıcının minimum yüksekliği şeklindedir. İçerik, otomatik olarak yüksekliğe göre genişler.

en: Top Margin
tr: ‌Üst Alan Boşluğu

en: Transition
tr: Geçiş

en: Transition Speed
tr: Geçiş Hızı

[ctx: Transition type.]
en: Slide
tr: Kaydır

en: Transparent
tr: Transparan

en: Type
tr: Tür

en: Use Main Photo
tr: Ana Fotoğrafı Kullan

en: Use an easy drag-and-drop builder to edit content on this page.
tr: Bu sayfadaki içerikleri düzenlemek için kullanımı kolay bir sürükle-bırak oluşturucudan yararlanın.

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
tr: saniye

en: Video Embed Code
tr: Video Embed Kodu

en: Width
tr: Genişlik

[ctx: Width.]
en: Auto
tr: Otomotiv

en: Yes
tr: Evet

en: You can choose a different photo that the slide will change to on mobile devices or no photo if desired.
tr: Mobil cihazlarda slaytın değiştireceği farklı bir fotoğraf seçebilirsiniz ya da dilerseniz herhangi bir fotoğraf seçmeyebilirsiniz.

en: Your Message
tr: Mesajınız

en: Your email
tr: E-postan

en: Your message
tr: Mesajınız

en: Your name
tr: Adınız

en: Your phone
tr: Telefonunuz

en: example@mail.com
tr: ornek@posta.com
