Beaver Builder Booster - en to fi translation catalogue (228 entries)

[ctx: %s is the singular post type name (e.g. page)]
en: Click here to edit content on this %s using an easy drag-and-drop builder.
fi: Napsauta tätä ja muokkaa sisältöä helppokäyttöisen vedä-ja-pudota-suunnittelutyökalun avulla – %s.

en: A heading and snippet of text with an optional link, icon and image.
fi: Otsikko ja tekstikatkelma sekä valinnainen linkki, kuvake ja kuva.

en: A label to identify this slide on the Slides tab of the Content Slider settings.
fi: Selite, joka identifioi tämän dian sisällön diaesityksen asetusten Diat-välilehdessä.

en: A simple call to action button.
fi: Yksinkertainen toimintakehotepainike

en: A very simple contact form.
fi: Erittäin yksinkertainen yhteydenottolomake.

en: Above Heading
fi: Otsikon yläpuolella

en: Additional functionality for Beaver Builder lite.
fi: Lisätoimintoja Beaver Builder Lite -versiolle.

en: Address
fi: Osoite

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Advanced Modules
fi: Kehittyneet moduulit

en: After Text
fi: Tekstin jälkeen

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Always Visible
fi: Aina näkyvissä

en: Auto Play
fi: Automaattinen toisto

en: Auto will allow the overlay to fit however long the text content is. 100% will fit the overlay to the top and bottom of the slide.
fi: Automaattinen asetus sallii peitekerroksen sovituksen tekstin sisällön pituudesta riippumatta. 100 %:n asetus sovittaa peitekerroksen dian ylä- ja alaosaan.

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Hover Color
fi: Taustan väri pidettäessä kohdistinta päällä

en: Background Hover Opacity
fi: Taustan peittävyys pidettäessä kohdistinta päällä

en: Background Layout
fi: Taustan asettelu

en: Background Opacity
fi: Taustan peittävyys

en: Background Photo
fi: Taustavalokuva

en: Background Video Code
fi: Taustavideon koodi

[ctx: Background height.]
en: Auto
fi: Autot

[ctx: Background type.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Basic Modules
fi: Perusmoduulit

en: Before Text
fi: Ennen tekstiä

en: Below Heading
fi: Otsikon alapuolella

en: Below Photo
fi: Valokuvan alla

en: Border Radius
fi: Reunan säde

en: Border Size
fi: Reunan koko

en: Bottom Margin
fi: Alamarginaali

en: Button
fi: Painike

en: Button Colors
fi: Painikkeen värit

en: Button Icon
fi: Painikekuvake

en: Button Icon Position
fi: Painikekuvakkeen sijainti

en: Button Link
fi: Painikelinkki

en: Button Structure
fi: Painikkeen rakenne

en: Button Style
fi: Painikkeen tyyli

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button Width
fi: Painikkeen leveys

en: Call To Action
fi: Toimintakehote

en: Call to Action
fi: Toimintakehote

[ctx: Call to action.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Callout
fi: Huomioelementti

en: Center
fi: Keskellä

en: Choose Another Photo
fi: Valitse jokin toinen valokuva

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Click Action
fi: Toiminta napsautettaessa

en: Click Here
fi: Napsauta tätä

[ctx: Click action.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Collage
fi: Kollaasi

en: Color
fi: Väri

en: Colors
fi: Värit

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Form Submission
fi: Yhteydenottolomakkeen lähetys

[ctx: Contact form field label.]
en: Name
fi: Nimi

en: Content Layout
fi: Sisällön asettelu

en: Content Slider
fi: Sisällön diaesitys

[ctx: Content type.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Crop
fi: Rajaa

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Alignment
fi: Mukautettu tasaus

en: Custom Width
fi: Mukautettu leveys

en: Default
fi: Oletus

en: Delay
fi: Viive

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Display a Google map.
fi: Näytä Google-kartta.

en: Display a heading, subheading and a button.
fi: Näytä otsikko, alaotsikko ja painike

en: Display an icon and optional title.
fi: Näytä kuvake ja valinnainen nimike.

en: Display multiple photos in a gallery view.
fi: Näytä useita valokuvia gallerianäkymässä.

en: Displays multiple slides with an optional heading and call to action.
fi: Näyttää useita dioja, joihin voidaan sisällyttää valinnainen otsikko ja toimintakehote.

en: Drop us a line today for a free quote!
fi: Lähetä meille viesti ja pyydä ilmainen hintatarjous!

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Field
fi: Sähköposti-kenttä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Fade
fi: Häivytä

en: Fade In On Hover
fi: Tuo näkyviin pidettäessä kohdistinta päällä

en: Feed URL
fi: Syötteen URL

en: Flat
fi: Litteä

en: Font Size
fi: Fontin koko

en: Full Width
fi: Koko sivun leveys

[ctx: Gallery layout: thumbnails.]
en: Thumbs
fi: Pikkukuvat

en: General
fi: Yleiset

en: Gradient
fi: Väriliukuma

en: Heading
fi: Otsikko

en: Heading Custom Size
fi: Otsikon mukautettu koko

en: Heading Size
fi: Otsikon koko

en: Heading Structure
fi: Otsikon rakenne

en: Heading Tag
fi: Otsikon tunniste

en: Height
fi: Korkeus

en: Hide
fi: Piilota

en: Hover Color
fi: Väri pidettäessä kohdistinta päällä

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon Colors
fi: Kuvakkeen värit

en: Icon Position
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon Structure
fi: Kuvakkeen rakenne

en: Icon Visibility
fi: Kuvakkeen näkyvyys

en: Image
fi: Kuva

en: Image Type
fi: Kuvan tyyppi

[ctx: Image type.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Inline
fi: Sisäkkäin

en: Landscape
fi: Maisema

en: Launch Page Builder
fi: Saapumissivun suunnittelutyökalu

en: Layout
fi: Asettelu

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Left Margin
fi: Vasen marginaali

en: Left of Heading
fi: Otsikon vasemmalla puolella

en: Left of Text and Heading
fi: Tekstin ja otsikon vasemmalla puolella

en: Link
fi: Linkki

en: Link Target
fi: Linkin kohde

en: Loop
fi: Silmukka

en: Map
fi: Kartta

en: Max Content Width
fi: Sisällön maksimileveys

en: Media Library
fi: Mediakirjasto

en: Message
fi: Viesti

en: Message Sent!
fi: Viesti lähetetty!

en: Message failed. Please try again.
fi: Viestin lähetys epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Mobile Photo
fi: Mobiililaitekuva

en: Mobile Structure
fi: Rakenne mobiililaitteessa

en: Mobile Text Colors
fi: Mobiililaitteen tekstin värit

[ctx: Module settings form tab. Display on mobile devices.]
en: Mobile
fi: Mobiili

en: Name Field
fi: Nimi-kenttä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: No
fi: Ei

en: No Photo
fi: Ei valokuvaa

en: None
fi: Ei mitään

en: On Hover
fi: Pidettäessä kohdistinta päällä

en: Overall Alignment
fi: Yleinen tasaus

en: Padding
fi: Sisämarginaalit

en: Panorama
fi: Panoraama

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone Field
fi: Puhelin-kenttä

en: Photo
fi: Valokuva

[ctx: Photo Crop.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Photo Link
fi: Valokuvan linkki

en: Photo Size
fi: Kuvan koko

en: Photo Spacing
fi: Kuvien välistys

[ctx: Photo size.]
en: Large
fi: Laaja

[ctx: Photo size.]
en: Medium
fi: Keskitaso

[ctx: Photo size.]
en: Small
fi: Pieni

en: Photos
fi: Valokuvat

en: Please enter a message.
fi: Kirjoita viesti.

en: Please enter a subject.
fi: Anna aihe.

en: Please enter a valid email.
fi: Anna voimassa oleva sähköpostiosoite.

en: Please enter a valid phone number.
fi: Anna kelvollinen puhelinnumero.

en: Please enter your name.
fi: Anna nimesi.

en: Portrait
fi: Muotokuva

en: Position
fi: Sijainti

en: Pull images from the WordPress media library or a gallery on your SmugMug site by inserting the RSS feed URL from SmugMug. The RSS feed URL can be accessed by using the get a link function in your SmugMug gallery.
fi: Hae kuvia WordPressin mediakirjastosta tai SmugMug-sivuston galleriasta lisäämällä SmugMugin RSS-syötteen URL-osoite. Voit selvittää RSS-syötteen URL-osoitteen SmugMug-gallerian linkinpoimintatoiminnon avulla.

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Ready to find out more?
fi: Haluatko lisätietoja?

en: Redirect
fi: Ohjaa uudelleen

en: Right
fi: Oikealla

en: Right Margin
fi: Oikean marginaali

en: Right of Heading
fi: Otsikon oikealla puolella

en: Right of Text and Heading
fi: Tekstin ja otsikon oikealla puolella

en: Round Corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: Same Window
fi: Sama ikkuna

en: Send
fi: Lähetä

en: Send To Email
fi: Lähetä sähköpostiosoitteeseen

en: Show
fi: Näytä

en: Show Arrows
fi: Näytä nuolet

en: Show Captions
fi: Näytä kuvatekstit

en: Show Dots
fi: Näytä pisteet

en: Show Message
fi: Näytä viesti

en: Show Play/Pause
fi: Näytä toisto/tauko

en: Size
fi: Koko

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Slide Label
fi: Dian selite

en: Slide Settings
fi: Dia-asetukset.

en: Slides
fi: Diat

en: Source
fi: Lähde

en: Spacing
fi: Välistys

en: Square
fi: Neliö

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Structure
fi: Rakenne

en: Style
fi: Tyyli

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject Field
fi: Aihe-kenttä

en: Success
fi: Onnistui

en: Success Action
fi: Toiminta tämän toiminnon onnistuttua

en: Success URL
fi: URL tämän toiminnon onnistuttua

en: Text
fi: Teksti

en: Text &amp; Photo
fi: Teksti ja valokuva

en: Text &amp; Video
fi: Teksti ja video

en: Text Background Color
fi: Tekstin taustaväri

en: Text Background Height
fi: Tekstin taustan korkeus

en: Text Background Opacity
fi: Tekstin taustan peittävyys

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Colors
fi: Tekstin värit

en: Text Hover Color
fi: Tekstin väri pidettäessä kohdistinta päällä

en: Text Position
fi: Tekstin sijainti

en: Text Shadow
fi: Tekstin varjostus

en: Thanks for your message! We’ll be in touch soon.
fi: Kiitos viestistäsi! Otamme sinuun yhteyttä pian.

en: The Beaver Builder Booster plugin is not compatible with your host.
fi: Beaver Builder Booster -laajennus ei ole yhteensopiva isännän kanssa.

en: The Beaver Builder Team
fi: Beaver Builder -tiimi

en: The alignment that will apply to all elements within the callout.
fi: Tasaus, jota sovelletaan huomioelementin kaikkiin osiin.

en: The caption pulls from whatever text you put in the caption area in the media manager for each image. The caption is also pulled directly from SmugMug if you have captions set in your gallery.
fi: Kuvateksti hakee sen tekstin, jonka olet kirjoittanut 
    median hallintatoiminnossa kunkin kuvan kuvatekstiksi.
     Kuvatekstit noudetaan automaattisesti myös SmugMugista, jos olet ottanut kuvatekstit käyttöön galleriassasi.

en: The color applies to the overlay behind text over the background selections.
fi: Tämä väri koskee tekstin takana ja taustan päällä olevaa peitekerrosta.

en: The contact form will send to this e-mail. Defaults to the admin email.
fi: Yhteydenottolomake lähetetään tähän sähköpostiosoitteeseen. Oletuksena on ylläpidon sähköpostiosoite.

en: The link applies to the entire module. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
fi: Linkki koskee koko moduulia. Jos valitset alla toimintakehotteen tyypin, tätä linkkiä käytetään myös tekstiä tai painiketta varten.

en: The link applies to the entire slide. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
fi: Linkki koskee koko diaa. Jos valitset alla toimintakehotteen tyypin, tätä linkkiä käytetään myös tekstiä tai painiketta varten.

en: The max width that the content area will be within your slides.
fi: Sisältöalueen enimmäisleveys dioissasi.

en: The position will move the content layout selections left, right or center over the background of the slide.
fi: Sijainti siirtää sisältöasettelun valittuja kohtia vasemmalle, oikealle tai keskelle dian taustaa vasten.

en: This allows you to add content over or in addition to the background selection above. The location of the content layout can be selected in the style tab.
fi: Tämän asetuksen avulla voit lisätä korvaavaa sisältöä tai lisäsisältöä yllä esitettyihin taustan valintoihin. Sisällön asettelun sijainti voidaan valita tyylivälilehdessä.

en: This setting is for the entire background of your slide.
fi: Tämä asetus kattaa diasi koko taustan.

en: This setting is the minimum height of the content slider. Content will expand the height automatically.
fi: Tämä asetus on sisällön diaesityksen minimikorkeus. Sisältö kasvattaa korkeutta automaattisesti.

en: Top Margin
fi: Ylämarginaali

en: Transition
fi: Siirtymä

en: Transition Speed
fi: Siirtymän nopeus

[ctx: Transition type.]
en: Slide
fi: Liu'uta

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Type
fi: Laji

en: Use Main Photo
fi: Käytä päävalokuvaa

en: Use an easy drag-and-drop builder to edit content on this page.
fi: Napsauta tätä ja muokkaa tämän sivun sisältöä helppokäyttöisen vedä-ja-pudota-suunnittelutyökalun avulla.

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
fi: sekuntia

en: Video Embed Code
fi: Videon upotuskoodi

en: Width
fi: Leveys

[ctx: Width.]
en: Auto
fi: Autot

en: Yes
fi: Kyllä

en: You can choose a different photo that the slide will change to on mobile devices or no photo if desired.
fi: Voit valita jonkin toisen valokuvan, johon vaihdetaan mobiililaitteita käytettäessä. Halutessasi voit myös valita, että mitään kuvaa ei käytetä.

en: Your Message
fi: Viestisi

en: Your email
fi: Sähköpostisi

en: Your message
fi: Oma viestisi

en: Your name
fi: Oma nimesi

en: Your phone
fi: Puhelinnumerosi

en: example@mail.com
fi: esimerkki@mail.com
