Beaver Builder Booster - en to el translation catalogue (229 entries)

en: The Beaver Builder Booster plugin is not compatible with your host.
el: Η προσθήκη Beaver Builder Booster δεν είναι συμβατή με τον κεντρικό υπολογιστή σας.

en: Use an easy drag-and-drop builder to edit content on this page.
el: Χρησιμοποιήστε ένα πρόγραμμα κατασκευής σελίδων με εύκολη λειτουργία μεταφοράς και απόθεσης για να επεξεργαστείτε περιεχόμενο σε αυτή τη σελίδα.

en: Launch Page Builder
el: Έναρξη κατασκευής σελίδων

en: Page Builder
el: Kατασκευή σελίδων

[ctx: %s is the singular post type name (e.g. page)]
en: Click here to edit content on this %s using an easy drag-and-drop builder.
el: Κάντε κλικ εδώ για να επεξεργαστείτε περιεχόμενο σε αυτό το %s χρησιμοποιώντας ένα πρόγραμμα κατασκευής σελίδων με εύκολη λειτουργία μεταφοράς και απόθεσης.

en: Button
el: Κουμπί

en: A simple call to action button.
el: Ένα απλό κουμπί κλήσης προς ενέργεια.

en: Basic Modules
el: Βασικές λειτουργικές μονάδες

en: General
el: Γενικά

en: Text
el: Κείμενο

en: Click Here
el: Κάντε κλικ εδώ

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon Position
el: Θέση εικονιδίου

en: Before Text
el: Πριν το κείμενο

en: After Text
el: Μετά το κείμενο

en: Icon Visibility
el: Ορατότητα εικονιδίων

en: Always Visible
el: Πάντα ορατά

en: Fade In On Hover
el: Σταδιακή απόκρυψη με την κατάδειξη

en: Link
el: Σύνδεση

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Same Window
el: Ίδιο παράθυρο

en: New Window
el: Νέο παράθυρο

en: Style
el: Στυλ

en: Colors
el: Χρώματα

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Background Hover Color
el: Χρώμα φόντου κατά την κατάδειξη

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text Hover Color
el: Χρώμα κειμένου κατά την κατάδειξη

en: Flat
el: Επίπεδο

en: Gradient
el: Ντεγκραντέ

en: Transparent
el: Διαφανές

en: Border Size
el: Μέγεθος περιγράμματος

en: Background Opacity
el: Αδιαφάνεια φόντου

en: Background Hover Opacity
el: Αδιαφάνεια φόντου κατά την κατάδειξη

en: Transition
el: Μετάβαση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Διαθέσιμο

en: Structure
el: Δομή

en: Width
el: Μήκος

[ctx: Width.]
en: Auto
el: Αυτοκίνητα

en: Full Width
el: Πλήρες πλάτος

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Custom Width
el: Προσαρμοσμένο πλάτος

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Center
el: Κέντρο

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Font Size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Padding
el: Αναπλήρωση

en: Round Corners
el: Στρογγυλεμένες γωνίες

en: Callout
el: Επεξήγηση

en: A heading and snippet of text with an optional link, icon and image.
el: Μια επικεφαλίδα και απόκομμα κειμένου με προαιρετική σύνδεση, εικονίδιο και εικόνα.

en: Advanced Modules
el: Προηγμένες λειτουργικές μονάδες

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Overall Alignment
el: Συνολική στοίχιση

en: The alignment that will apply to all elements within the callout.
el: Η στοίχιση όλων των στοιχείων που απαρτίζουν την επεξήγηση.

en: Heading Structure
el: Δομή επικεφαλίδας

en: Heading Tag
el: Ετικέτα επικεφαλίδας

en: Heading Size
el: Μέγεθος επικεφαλίδας

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Heading Custom Size
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος επικεφαλίδας

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Type
el: Τύπος εικόνας

[ctx: Image type.]
en: None
el: Κανένα

en: Photo
el: Φωτογραφία

en: Crop
el: Περικοπή

[ctx: Photo Crop.]
en: None
el: Κανένα

en: Landscape
el: Τοπία

en: Panorama
el: Πανόραμα

en: Portrait
el: Πορτρέτο

en: Square
el: Τετράγωνο

en: Circle
el: Κύκλος

en: Position
el: Θέση

en: Above Heading
el: Επάνω από την επικεφαλίδα

en: Below Heading
el: Κάτω από την επικεφαλίδα

en: Left of Text and Heading
el: Αριστερά από το κείμενο και την επικεφαλίδα

en: Right of Text and Heading
el: Δεξιά από το κείμενο και την επικεφαλίδα

en: Left of Heading
el: Αριστερά από την επικεφαλίδα

en: Right of Heading
el: Δεξιά από την επικεφαλίδα

en: Icon Colors
el: Χρώματα εικονιδίου

en: Color
el: Χρώμα

en: Hover Color
el: Χρώμα κατάδειξης

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Icon Structure
el: Δομή εικονιδίου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Call To Action
el: Κλήση προς ενέργεια

en: The link applies to the entire module. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
el: Η σύνδεση ισχύει για όλη την ενότητα. Αν επιλέξετε έναν τύπο ενέργειας παρακάτω, η ίδια σύνδεση θα χρησιμοποιηθεί και για το κείμενο ή το κουμπί.

en: Call to Action
el: Κλήση προς ενέργεια

en: Type
el: Τύπος

[ctx: Call to action.]
en: None
el: Κανένα

en: Read More
el: Διαβάστε Περισσότερα

en: Button Icon
el: Εικονίδιο κουμπιού

en: Button Icon Position
el: Θέση εικονιδίου κουμπιού

en: Button Colors
el: Χρώματα κουμπιού

en: Button Style
el: Στυλ κουμπιού

en: Button Structure
el: Δομή κουμπιού

en: Button Width
el: Πλάτος κουμπιού

en: Contact Form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: A very simple contact form.
el: Μια πολύ απλή φόρμα επικοινωνίας.

en: Contact Form Submission
el: Υποβολή φόρμας επικοινωνίας

en: Message
el: Κείμενο

en: Send To Email
el: Αποστολή σε email

en: The contact form will send to this e-mail. Defaults to the admin email.
el: Η φόρμα επικοινωνίας θα σταλεί σε αυτό το e-mail. Η προεπιλογή είναι το email του διαχειριστή.

en: Name Field
el: Πεδίο ονόματος

en: Show
el: Προβολή

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Subject Field
el: Πεδίο θέματος

en: Email Field
el: Πεδίο email

en: Phone Field
el: Πεδίο τηλεφώνου

en: Success
el: Επιτυχία

en: Success Action
el: Ενέργεια επιτυχίας

en: None
el: Κανένα

en: Show Message
el: Προβολή μηνύματος

en: Redirect
el: Aνακατεύθυνση

en: Thanks for your message! We’ll be in touch soon.
el: Ευχαριστούμε για το μήνυμά σας! Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας σύντομα.

en: Success URL
el: URL επιτυχίας

en: Button Text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Send
el: Αποστολή

[ctx: Contact form field label.]
en: Name
el: Όνομα

en: Please enter your name.
el: Πληκτρολογήστε το όνομά σας.

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: Subject
el: Θέμα

en: Please enter a subject.
el: Πληκτρολογήστε ένα θέμα.

en: Please enter a valid email.
el: Πληκτρολογήστε ένα έγκυρο email.

en: Your email
el: Το email σας

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Please enter a valid phone number.
el: Εισαγάγετε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου.

en: Your phone
el: Το τηλέφωνό σας

en: Your Message
el: Το μήνυμά σας

en: Please enter a message.
el: Πληκτρολογήστε ένα μήνυμα.

en: Your message
el: Το μήνυμά σας

en: Message Sent!
el: Το μήνυμα στάλθηκε!

en: Message failed. Please try again.
el: Το μήνυμα απέτυχε. Προσπαθήστε ξανά.

en: Content Slider
el: Προβολή σλάιντ περιεχομένου

en: Displays multiple slides with an optional heading and call to action.
el: Εμφανίζει πολλά σλάιντ με μια προαιρετική επικεφαλίδα και μια κλήση προς ενέργεια.

en: Height
el: Ύψος

en: This setting is the minimum height of the content slider. Content will expand the height automatically.
el: Αυτή η ρύθμιση είναι το ελάχιστο ύψος της προβολής σλάιντ περιεχομένου. Το ύψος θα αυξάνεται αυτόματα, ανάλογα με το περιεχόμενο.

en: Auto Play
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Delay
el: Καθυστέρηση

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: Loop
el: Επανάληψη

[ctx: Transition type.]
en: Slide
el: Ολίσθηση

en: Fade
el: Σταδιακή εμφάνιση

en: Transition Speed
el: Ταχύτητα μετάβασης

en: Show Play/Pause
el: Εμφάνιση κουμπιών αναπαραγωγής/παύσης

en: Show Arrows
el: Εμφάνιση βελών

en: Show Dots
el: Εμφάνιση κουκκίδων

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Max Content Width
el: Μέγιστο πλάτος περιεχομένου

en: The max width that the content area will be within your slides.
el: Το μέγιστο πλάτος που θα έχει η περιοχή του περιεχομένου μέσα στα σλάιντ σας.

en: Slides
el: Σλάιντ

en: Slide
el: Ολίσθηση

en: Slide Settings
el: Ρυθμίσεις σλάιντ

en: Slide Label
el: Ετικέτα σλάιντ

en: A label to identify this slide on the Slides tab of the Content Slider settings.
el: Μια ετικέτα με την οποία επισημαίνεται αυτό το σλάιντ στην καρτέλα Σλάιντ των ρυθμίσεων της Προβολής σλάιντ περιεχομένου.

en: Background Layout
el: Διάταξη φόντου

en: This setting is for the entire background of your slide.
el: Αυτή η ρύθμιση ισχύει για ολόκληρο το φόντο του σλάιντ σας.

en: Video
el: Βίντεο

[ctx: Background type.]
en: None
el: Κανένα

en: Background Photo
el: Φωτογραφία φόντου

en: Background Video Code
el: Κώδικας βίντεο φόντου

en: Content Layout
el: Διάταξη περιεχομένου

en: This allows you to add content over or in addition to the background selection above. The location of the content layout can be selected in the style tab.
el: Σας επιτρέπει να προσθέτετε περιεχόμενο επάνω από την παραπάνω επιλογή φόντου ή επιπρόσθετα σε αυτήν. Η θέση της διάταξης περιεχομένου μπορεί να επιλεγεί στην καρτέλα στυλ.

en: Text &amp; Photo
el: Κείμενο και φωτογραφία

en: Text &amp; Video
el: Κείμενο και βίντεο

[ctx: Content type.]
en: None
el: Κανένα

en: Video Embed Code
el: Κώδικας ενσωμάτωσης βίντεο

en: Text Position
el: Θέση κειμένου

en: The position will move the content layout selections left, right or center over the background of the slide.
el: Η θέση θα μετακινήσει τις επιλογές διάταξης περιεχομένου αριστερά, δεξιά ή στο κέντρο, επάνω από το φόντο του σλάιντ.

en: Top Margin
el: Επάνω περιθώριο

en: Bottom Margin
el: Κάτω περιθώριο

en: Left Margin
el: Αριστερό περιθώριο

en: Right Margin
el: Δεξιό περιθώριο

en: Text Colors
el: Χρώματα κειμένου

en: Text Shadow
el: Σκιά κειμένου

en: Text Background Color
el: Χρώμα φόντου κειμένου

en: The color applies to the overlay behind text over the background selections.
el: Το χρώμα εφαρμόζεται στην επικάλυψη πίσω από το κείμενο και πάνω από τις επιλογές φόντου.

en: Text Background Opacity
el: Αδιαφάνεια φόντου φόντου κειμένου

en: Text Background Height
el: Ύψος φόντου φόντου κειμένου

en: Auto will allow the overlay to fit however long the text content is. 100% will fit the overlay to the top and bottom of the slide.
el: Με την επιλογή Αυτόματο, η επικάλυψη θα προσαρμόζεται όσο μεγάλο κι αν είναι το περιεχόμενο κειμένου. Η επιλογή 100% θα προσαρμόσει την επικάλυψη ώστε να φτάνει από την κορυφή ως το κάτω μέρος του σλάιντ.

[ctx: Background height.]
en: Auto
el: Αυτοκίνητα

en: The link applies to the entire slide. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
el: Η σύνδεση ισχύει για όλο το σλάιντ. Αν επιλέξετε έναν τύπο ενέργειας παρακάτω, η ίδια σύνδεση θα χρησιμοποιηθεί και για το κείμενο ή το κουμπί.

en: Border Radius
el: Ακτίνα περιγράμματος

[ctx: Module settings form tab. Display on mobile devices.]
en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile Photo
el: Φωτογραφία κινητού

en: You can choose a different photo that the slide will change to on mobile devices or no photo if desired.
el: Μπορείτε να επιλέξετε μια διαφορετική φωτογραφία στην οποία θα αλλάζει το σλάιντ σε κινητές συσκευές ή, αν το επιθυμείτε, καμία φωτογραφία.

en: Use Main Photo
el: Χρήση κύριας φωτογραφίας

en: Choose Another Photo
el: Επιλογή άλλης φωτογραφίας

en: No Photo
el: Καμία φωτογραφία

en: Mobile Text Colors
el: Χρώματα κειμένου κινητού

en: Display a heading, subheading and a button.
el: Προβολή μιας επικεφαλίδας, μιας δευτερεύουσας επικεφαλίδας και ενός κουμπιού.

en: Ready to find out more?
el: Είστε έτοιμοι να μάθετε περισσότερα;

en: Drop us a line today for a free quote!
el: Γράψτε μας σήμερα για μια δωρεάν προσφορά!

en: Layout
el: Διάταξη

en: Inline
el: Ενσωμάτωση

en: Stacked
el: Στοίβαξη

en: Spacing
el: Διάστημα

en: Button Link
el: Σύνδεση κουμπιού

en: Display multiple photos in a gallery view.
el: Προβολή πολλών φωτογραφιών ως γκαλερί.

en: Collage
el: Κολάζ

[ctx: Gallery layout: thumbnails.]
en: Thumbs
el: Μικρογραφίες

en: Source
el: Πηγή

en: Media Library
el: Βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Pull images from the WordPress media library or a gallery on your SmugMug site by inserting the RSS feed URL from SmugMug. The RSS feed URL can be accessed by using the get a link function in your SmugMug gallery.
el: Λάβετε εικόνες από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων WordPress ή μια συλλογή στον ιστότοπό σας στο SmugMug εισάγοντας το URL τροφοδοσίας RSS από το SmugMug. Η πρόσβαση στο URL τροφοδοσίας RSS μπορεί να γίνει με χρήση της λειτουργίας λήψης σύνδεσης στη συλλογής σας στο SmugMug.

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Feed URL
el: URL τροφοδοσίας

en: Photo Size
el: Μέγεθος φωτογραφίας

[ctx: Photo size.]
en: Small
el: Μικρό

[ctx: Photo size.]
en: Medium
el: Μεσαίο

[ctx: Photo size.]
en: Large
el: Μεγάλο

en: Photo Spacing
el: Διάστημα μεταξύ φωτογραφιών

en: Show Captions
el: Εμφάνιση λεζαντών

en: Never
el: Ποτέ

en: On Hover
el: Κατάδειξη

en: Below Photo
el: Κάτω από τη φωτογραφία

en: The caption pulls from whatever text you put in the caption area in the media manager for each image. The caption is also pulled directly from SmugMug if you have captions set in your gallery.
el: Η λεζάντα αντλεί οποιοδήποτε κείμενο έχει τοποθετηθεί στην περιοχή λεζάντας για κάθε εικόνα στη διαχείριση πολυμέσων. Η λεζάντα αντλείται επίσης αυτόματα από το SmugMug, αν έχετε ορίσει λεζάντες στη γκαλερί σας.

en: Click Action
el: Ενέργεια κλικ

[ctx: Click action.]
en: None
el: Κανένα

en: Lightbox
el: Προβολή φωτογραφιών

en: Photo Link
el: Σύνδεση φωτογραφίας

en: Display an icon and optional title.
el: Προβολή ενός εικονιδίου και ενός προαιρετικού τίτλου.

en: Mobile Structure
el: Δομή κινητού

en: Custom Alignment
el: Προσαρμοσμένη στοίχιση

en: Map
el: Χάρτης

en: Display a Google map.
el: Προβολή ενός χάρτη Google.

en: Address
el: Διεύθυνση

note: Description of the plugin/theme
en: Additional functionality for Beaver Builder lite.
el: Επιπλέον λειτουργίες για το Beaver Builder lite.

note: Author of the plugin/theme
en: The Beaver Builder Team
el: Η Ομάδα του Beaver Builder
